Gül KARA

Gül KARA

Tüm Makaleleri

Kalabalığın Rotası

Eğitimsiz bireyler kendi adlarına karar vermekten kaçınır. Bir toplulukta olmanın güvenlik hissiyle, kolayca özgürlüklerinden geçebilirler.

Engel

Her karanlık gecenin bir şafak vaktine kavuştuğunu bilen vadinin insanları, yeniden ayağa kalkmış. Çünkü, karanlık her zaman aydınlığa yenik düşermiş,..

Satışta, iltifat, kaçırmayın ve aynıyız stratejileri!

Satışta, hemşerim, ben de aynı işi yapmıştım... Aynıdaşlık, İltifat, ünlülerle bağ kurma ve stoklarla sınırlı kaçırmayın psikolojisi...

Psikolojik etki ile satış!..

Satın alma eylemlerimiz ve yaptığımız her hareketin bir sebep zincirine bağlı olmasını isteriz, satıcılar da bize bu sebep zincirini sunarlar.

Tehlikenin habercisi uzun tırnaklar!..

Daha estetik görünmek için, tırnaklarımızı uzatıyor, hatta protez kullanıyoruz. Peki, uzun ya da protez tırnaklar hangi tehlikeleri barındırıyor?

Aristoteles'ten, Hacı Bektaşi Veli'ye, kendini bilmek!

Aristoteles'in, "Kendini bilmek bilgeliğin başlangıcıdır"ından, Hacı Bektaşi Veli'nin, Her ne ararsan, kendinde ara, sözüne, kendini bilmeyi masaya yatırdık!..

Karanlığın içindeki yıldızlar!..

Zeki kötülerin hakimiyeti sürdürülebilir değildir!.. Nihayetinde… Bilge, olgun, yalnız ve faydalı olursunuz. Ama, o faydalı olmayı amaçladığınız toplum sizi her an harcamaya, bitirmeye, feda etmeye ha...

Bir halk düşmanı 4/ Güç aptallığa, sistem seçime ihtiyaç duyar!

Birinin gücü diğerinin aptallığına, sistem ise seçimlere ihtiyaç duyar.