Türkiye'de YouTube abonelik ücretleri dünya geneline göre daha ucuz. Bazı kullanıcılar ise Türkiye üzerinden YouTube aboneliği alarak bu durumu avantaja çeviriyordu. Ancak YouTube yetkilileri, bu duruma daha fazla izin vermeme kararı aldı ve Türkiye'de yaşamayan kullanıcıların aboneliklerini iptal etmeye başladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, yeni bir uygulama başlattı. Haber Ankara'ya göre, YouTube, reklamsız video izleme, müzik dinleme ve ekranı küçültme gibi özellikler sunan Premium aboneliklerde, kullanıcı memnuniyetini sağlarken, abonelik kurallarını da sıkılaştırıyor.

Bu doğrultuda, YouTube öncelikle reklam engelleyici kullanan izleyicilere karşı tavır almıştı. Son birkaç aydır, YouTube'un yeni kuralları nedeniyle reklam engelleyici kullanan izleyiciler platforma erişimde zorluk yaşamaya başladı ve bu nedenle YouTube Premium almaya yönlendirildiler.

VPN KULLANARAK YOUTUBE PREMIUM KULLANANLARA SON

YouTube, yeni bir uygulamayla Premium abonelikler konusunda yeniden gündemde. Sosyal medya platformu Reddit'teki kullanıcıların paylaşımlarına göre, YouTube VPN kullanarak başka ülkelerden ucuz Premium abonelik alanları tespit etti. VPN kullanarak Türkiye ve Ukrayna gibi daha ucuz Premium hizmetlerinden yararlanan kullanıcıların abonelikleri iptal edildi.

Apple'dan şarj atılımı Apple'dan şarj atılımı

YouTube, bu uygulamayla farklı ülkelerde yaşayan ve daha ucuz olduğu için Türkiye üzerinden Premium abonelik alanların üyeliklerini iptal etmeyi sürdürüyor.

Editör: Berkay Akıncı