Video yükleme ve izleme sitesi olan dünyaca ünlü YouTube sitesi 19 yıldır hayatımızda yer eden bir internet sitesi haline geldi. 

YOUTUBE REKLAMLARI ENGELLENEMEYEBİLİR!
Yaklaşık bir yıldır çıkan reklamları engelleyen uzantı ve programların işe yaramamaya başladığına şahit olduk. Hatta o programları ve uzantıları kullanmaya devam ettiğiniz zaman YouTube kendine getirdiği güncellemelerle bilerek kendini yavaşlatmaya başlıyordu. 

Apple bir telefondan desteğini kesti Apple bir telefondan desteğini kesti

Reklam engelleyicilere karşı savaş başlatan YouTube, bu savaşı kazanmaya daha yakın olan taraf gibi gözüküyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre YouTube, reklamların doğrudan video akışına eklendiği sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu deniyor. Test ettiği bu yöntemle birlikte reklamların engellenmesinin neredeyse imkansız bir hale geleceği öngörülüyor.

Karşımıza çıkacak reklamlar artık videolara tam anlamıyla entegre olacak ve otomatik olarak engellenemeyecek bir hale gelecek. Böylelikle videolardan ayırt edilemeyen reklamlar uzantı ve programlar tarafından algılanamayacak ve engellenemeyecek.

Reklam gelirleri hem içerik üreten insanların para kazanmasına yarıyor hem de YouTube'un en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi olarak görülüyor. Tüm bunların ana hedefi ise kullanıcıları YouTube Premium'a abone olmaya teşvik etmek olarak görülüyor.

Editör: Oğuz Bahadır