Instagram Reels'de yeni şarkılar eklenebilecek Instagram Reels'de yeni şarkılar eklenebilecek

YouTube Music, milyonlarca kullanıcıyı çekerek başarı elde etti ve Premium aboneliği kapsamında bir dizi özellik sunuyor. Ancak, bir hizmetini daha ücretli hale getirme kararı aldı. Kanada'da yapılan testlerin sona ermesiyle, ücretsiz arka planda dinleme deneyimi artık sunulmayacak.

YouTube Music artık sadece Premium üyelerine arka planda dinleme desteği sağlayacak. Bu özelliğin ücretsiz olarak sunulduğu 2021'den beri, kullanıcılar ekran kapalı olsa bile arka planda müzik dinleyebiliyorlardı. Ancak, 8 Temmuz'dan itibaren bu ücretsiz seçenek sona erecek.

Premium abonesi olmayan kullanıcılar, yalnızca YouTube Music uygulaması açıkken müzik ve çalma listelerini dinleyebilecekler. Uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya geçtiklerinde veya telefonlarını kilitlediklerinde müzik çalmayı durduracak. Reklam gösterimi devam edecek. Kullanıcılar, müzik dinlerken YouTube'un öneri algoritmasının sürekli olarak farklı şarkılar çalmayacağını görecekler. Bunun yerine, çalma listesine eklemeler yaparak müzik dinleyebilecekler. Çalma listesi önerileri ve "Örnekler" gibi özellikler ücretsiz olarak sunulmaya devam edecek.

Arka plan dinleme ve Apple CarPlay / Android Auto gibi entegrasyonlar için YouTube Music Premium veya YouTube Premium aboneliği gereklidir. Bu özelliklerin Spotify'da şu anda tüm kullanıcılara açık olduğunu belirtmek önemlidir.

Editör: Berkay Akıncı