Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin "asgari ücrete ara zam talebi" konulu toplantısı ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Görüşme sonrasında, CHP'li Karatepe, "Dört taleple gittik ama dört saat sonunda vatandaşlara acı reçeteyi dayatan yaklaşımlarında bir değişiklik olmadığını fark ettik" dedi.

Bakan Şimşek'in, Karatepe'nin asgari ücrete ara zam yapılması ve emekli maaşlarına refah payı eklenerek artırılması taleplerine, ekonomik programı hatırlatarak "Enflasyon hedefimizden taviz veremeyiz" gerekçesiyle karşı çıktığı öğrenildi.

Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz'da tasarruf yapacak Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz'da tasarruf yapacak

ORC 5 BİN KİŞİYE SORDU

ORC Araştırma, görüşme öncesinde 5 bin 620 kişiye yönelik bir anket düzenledi ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Ankette, katılımcılara "Türkiye'de uygulanan asgari ücreti yeterli buluyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 77,6'sı "Hayır, yeterli bulmuyorum" cevabını verirken, sadece yüzde 8,9'u "Evet" diyerek asgari ücreti yeterli bulduğunu belirtti. 10-14 Haziran tarihleri arasında yapılan ankette, yüzde 13,5'lik bir kesim ise fikir belirtmedi.

Editör: Berkay Akıncı