Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, haftalık çalışmalarına 11 Haziran Salı günü başlayacak.

Genel Kurul, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair teklifin görüşmelerine devam edecek.

Bu teklife göre, terör örgütleriyle iş birliği yapan, bu örgütlere yardım eden, kamu imkanlarını bu örgütleri desteklemek için kullanan veya kullandıran, bu örgütlerin propagandasını yapan uzman erbaşların sözleşmeleri iptal edilerek TSK ile ilişikleri kesilecek.

KOMİSYON GÜNDEMLERİ

Ayrıca, TBMM İhtisas Komisyonları da toplanarak gündemlerindeki konuları değerlendirecek.

CHP, Tanju Özcan hakkında açıklama yaptı CHP, Tanju Özcan hakkında açıklama yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakanlığının faaliyetleri hakkında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na bilgi verecek.

TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, akademisyenlerin görüşlerini dinlemeye devam edecek. Gümüşhane Üniversitesi'nin jeoloji, jeofizik ve maden mühendisliği bölümlerinden öğretim üyeleri komisyonda sunum yapacak.

Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyelerinden Oluşan Karma Komisyon ise Kamu Denetçiliği Kurumu'nun "2023 Yıllık Raporu"na ilişkin Alt Komisyon Raporu'nu inceleyecek.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na "hapis cezasının infazının hastalık nedeniyle ertelenmesi" konusunda bilgi sunacak.

Editör: Berkay Akıncı