CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı parti toplantısındaki konuşmasına yanıt verdi.

ÖZEL'DEN BAHÇELİ'YE YANIT GECİKMEDİ
Bahçeli dün grup toplantısında Erdoğan-Özel görüşmesinin ardından, Cumhurbaşkanımız istediği kişi ile görüşebilir bizim için sorun teşkil etmez. Konuşmasına şöyle devam etmişti: "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir" ifadelerini kullandı.

SHP için şok iddia SHP için şok iddia

Bahçeli, "Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir. Kaldı ki Cumhur İttifakı’ndan tavizimiz, geri dönüşümüz, yarı yolda bırakmamız, ilkelerinden ve hedeflerinden cayma göstermemiz mümkün değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Bu konuşmaların üzerine Chp Lideri Özgür Özel, "Görünen o ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var. O ittifakın sorunları, ittifakta olan partileri ilgilendirir. Bizim kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok. Sayın Bahçeli'ye bir davette bulunayım.  Sayın Bahçeli memnun değilse bizim ittifakımız olan Türkiye ittifakına katılabilir" dedi.

Editör: Oğuz Bahadır