Özgür Özel, bugün Adana'da CHP İl Başkanlığı'nı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında toplanan vatandaşlara hitap eden Özel, "Haberimiz olsaydı miting düzenlerdik. Siz burayı doldurarak adeta mitinge çevirdiniz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında hububat alım fiyatları ve emeklilere bayram ikramiyesi konularına değinen Özel, "Sizin sıkıntılarınız benim önceliğim olacak, başka hiçbir konu gündemime girmeyecek" dedi.

Özel, CHP'nin yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayarak, emeklilerin 10 bin lira ile geçinmeye çalıştığını, asgari ücrette artış yapılmayan işçilerin, ürünleri para etmeyen çiftçilerin, kredi kartı borcunu başka borçla kapatanların, atanamayan öğretmenlerin ve staj mağdurlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Bu mağduriyetlerin mücadelesini verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtti.

Özel, konuşmasının devamında, "Söz veriyorum, sizin sorunlarınız dışında hiçbir konu benim gündemimde olmayacak" dedi.

ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Konuşmasının sonunda Özel, oy oranları hakkında bilgi verdi ve son anket sonuçlarını paylaştı.

AKP'nin 15 günlük mesaisi belli oldu AKP'nin 15 günlük mesaisi belli oldu

Özgür Özel, yerel seçim sonuçlarının sadece o döneme ait olmadığını, seçim sonrasında da oy artışının sürdüğünü vurguladı. Bugün açıklanan anket sonuçlarına değinen Özel, "Hangi firma olursa olsun, ister iktidara yakın olsun, ister uzak... Hiçbirinde partimizin oyu yüzde 30'un altında değil, 33, 34, 35 olarak ölçülüyor. Seçim akşamına kıyasla rakibimizle aramızda fark yok. Tüm anketler gösteriyor ki fark giderek açılıyor. Gazi'nin partisi birinci parti oldu ve bu konumunu sürdürüyor. Çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Editör: Berkay Akıncı