CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Edirne İl Başkanlığı ofisinin önünde konuşma yaptı. Özel, Edirne’deki seçim sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YA MAAŞLARA ZAM YA ERKEN SEÇİM...
Seçilen kişileri ve halkı selamlayıp, Edirne için gereken her türlü desteği devam ettireceğini anlatan Özel, konuşmasına asgari ücretle devam etti.

Özel, "Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız mitinglerde, kredi kartı faizlerini silin, taban fiyatlarını artırın, emekli maaşlarına zam yapın, dördüncü ve son olarak ise asgari ücrete enflasyona oranına uygun bir zam yapın" ifadelerini kullanmıştı.

AKP'nin 15 günlük mesaisi belli oldu AKP'nin 15 günlük mesaisi belli oldu

Günümüzde 17 bin lira olan asgari ücret, ilk verildiği zamanlardaki 13 bin liraya denk geliyor. Yıl sonuna doğru ise bu sayı 9 bin liraya denk gelecek. Böyle bir şey olmaz dedik ve itiraz ettik.

Özgür Özel, "Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz ne yapıp edip o zammı alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin çok yakında erken seçim olur" ifadelerini kulandı.

Editör: Oğuz Bahadır