CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iadeiziyaretiyle ilgili olarak konuştu. Özel, önümüzdeki hafta Erdoğan ile görüşeceklerini belirtti ve görüşme saatinin yarın belli olacağını ifade etti.

"GÖRÜŞME TARİHİNİ VE SAATİNİ YARIN DUYURACAĞIZ"

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kadir Özkaya'yı ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile planlanan görüşme tarihi hakkında da bilgi verdi.

Özel'in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme tarihimizin gelecek hafta içinde olacağı kesinleşti. Yarın, bu görüşmenin gününü ve saatini paylaşacağız. Bu, önemli bir buluşma olacak. Ben siyasette herkesin birbiriyle görüşmesini savunuyorum; bu, normalleşme dediğimiz bir dönemin parçası."

CHP, anketlerde birinci çıkıyor CHP, anketlerde birinci çıkıyor

ERDOĞAN - AKŞENER GÖRÜŞMESİ "Meral Akşener'i bayramda aradım. Bunlar insani şeylerdir. İnsani duygularını kaybeden siyasetçilerin ülkeye kazandıracağı bir şey yoktur. Umarım her iki tarafın da memnun ayrıldığı bir görüşme oluyordur. Biz de dikkatle takip ediyoruz."

"ANAYASA MAHKEMESİ'Nİ ÖNEMSİYORUZ" "

CHP olarak ve kurumsal olarak Anayasa Mahkemesi'ne büyük önem veriyoruz. Uygulanan bazı kararların ve terk edilen geleneklerin neler getirdiğini ve neler götürdüğünü, olumlu ve olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak, bağımsız olması gereken bu kurumun başkanıyla görüştük."

"DERVİŞOĞLU İLE ÖZEL BİRBİRİNİN KAŞINI YARSA GARİBANIN KARNI DOYAR MI?" "

Müsavat Bey, geçen hafta sonu ve bugün sert konuştu. Biz genelde kimsenin aklına gelmeyen şeyleri teklif edebiliyoruz ve bunun normal olduğunu düşünüyoruz. Son seçimde çok az belediye kazanmış olabiliriz, sadece 2 delegemiz olabilir. Biz İYİ Parti'yi bu ülkenin önemli bir siyasi partisi olarak görüyoruz ve onlara oy veren iyi insanları önemsiyoruz. Yöneticilerin sertleşmesi, bu iyi insanları kötü yapmaz. Bu tür tartışmalara asla girmem, çünkü bundan sizin, bizim, bu ülkenin yoksul, işsiz ve mutsuz insanlarının hiçbir çıkarı yok. Müsavat Dervişoğlu ile Özgür Özel birbirinin kaşını gözünü yarsa, bu bir garibanın karnını doyurur mu?"

Editör: Berkay Akıncı