Microsoft, 9 Haziran Xbox Games Showcase 2024 etkinliğinde yeni oyunları tanıtarak başarılı bir sunum gerçekleştirdi.

XBOX EL KONSOLU YAKINDA ÇIKABİLİR!
Oyun sunumlarının ardından Microsoft Gaming CEO'su ve aynı zaman Xbox patronu Phil Spencer, bir süredir söylentiler arasında Xbox el konsoluna dair açık söylemlerde bulundu.

Spencer'in açıklamalarına göre yakında Xbox el konsolu piyasaya sürülecek. Spencer, birkaç ay önce yeni Xbox donanımının olasılığından bahseden X sosyal medya gönderilerini beğenirken bu tip el konsollarının oldukça hayranı olduğunu ifade etmişti.

Nüfusun yüzde 86'sı internet başında Nüfusun yüzde 86'sı internet başında

Phil Spencer yaptığı açıklamada, "Donanım alanındaki geleceğimiz oldukça harika. Ekibin farklı form faktörleri ve farklı oyun oynama yolları üzerinde yaptığı çalışmalardan inanılmaz derecede heyecanlıyım" dedi. Şimdilik daha fazla ayrıntı verilmese de Xbox patronu, “platform hakkında daha fazla konuşmak için daha çok zamanımız var" dedi.

Windows tabanlı Xbox oyunlarını ve Xbox kontrol panelini çalıştırabilecek şekilde optimize edilmiş bir el konsolu oluşturmak istiyorlar. Eğer konsol çıkarsa zaman içerisinde farklı oyun firmalarının oyunlarının da konsolda oynanabilecek hale geleceği öne sürüldü. 

Editör: Oğuz Bahadır