Tanju Özcan disiplinde Tanju Özcan disiplinde

Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'deki görüşmesi ve bu görüşmeye dair sürdürülen sessizlik, İYİ Parti içinde önemli bir tartışma konusu haline geldi. Ankara Milletvekili Koray Aydın, önceki uzun açıklamasında Akşener'e görüşme detaylarını açıklama çağrısında bulunmuştu.

Koray Aydın, sosyal medya üzerinden yayımladığı iki sayfalık açıklamada, İYİ Parti yönetimine ve özellikle Meral Akşener'e seslenerek, partililerin endişelerini dile getiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılması gerektiğini vurguladı.

Koray Aydın'ın açıklaması şu şekilde devam ediyor:

"Sayın Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen, görüşmenin konusu ve içeriği hakkında açıklama yapılmaması ve İYİ Parti yönetiminin zamanında tepki vermemesi üzerine, İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi ve seçilmiş bir Milletvekili olarak, parti kimliğini koruyacak bir açıklama yapma gereği duydum.

Bu açıklamayla, İYİ Parti'ye gönül veren milyonların duygularına tercüman olmak istedim ve aldığım olumlu geri dönüşler beni memnun etti.

Eğer başka bir İYİ Parti üyesi aynı usul ve zamanlama ile Saray'a gitseydi, benzer bir tepkiyi yine gösterirdim. Eleştiri ve uyarılarım kişisel değil, ilkeseldir.

Görüşmenin içeriği hakkında şeffaf olunmaması, İYİ Parti ailesi ve Türk milleti için önem arz etmektedir. Bu "cevapsız sorular", partimizi zor durumda bırakmaktadır."

Editör: Berkay Akıncı