Koray Aydın'ın istifası, İYİ Parti'de siyaset kulislerini hareketlendirdi. Bazı parti kurmayları, Aydın’ın ayrılışının partideki çöküşü hızlandıracağını düşünüyor. Parti kaynaklarına göre, teşkilatların zayıflayacağı ve Meclis'teki koltuk sayısının tehlikeye gireceği belirtiliyor. Aydın'a yakın dört milletvekilinin istifa etmeye hazırlandığı iddia edilirken, Ahmet Ersagun Yücel'in de aralarında bulunduğu beş milletvekilinin AKP'ye katılacağı öne sürülüyor.

İki bakan daha görevden alınacak iddiası İki bakan daha görevden alınacak iddiası

ERDOĞAN-AKŞENER GÖRÜŞMESİ SONRASI

Aydın'ın istifasından sonra ilk istifa, eski genel başkan Meral Akşener'in "kızım" dediği GİK üyesi Sevin Çağlayan'dan geldi. Çağlayan da Aydın gibi, "Akşener-Erdoğan görüşmesinin bardağı taşıran son damla olduğunu" söyledi. Çağlayan’ın CHP’ye katılması bekleniyor.

YENİ İSTİFA GELDİ

Aydın’ın ekibinde yer alan 27. Dönem Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral da istifa ettiğini duyurdu. Oral, "İYİ Parti, Saray rejimine ve tek adam zihniyetine karşı son kale iken, maalesef bu kale içten yıkılmaya başlamıştır. Akşener, kendisine inanan dava arkadaşlarına ikna edici bir açıklama yapmayı bile çok görmüştür. Parti yönetimi de net bir tavır sergilemedi" eleştirisini getirdi.

Editör: Berkay Akıncı