Hadımköy eskiden belde belediyesi iken 2010 yılında Arnavutköy belediyesine dâhil edildi.
Deyim yerindeyse Hadımköy İstanbul'un Avrupa yakasının sanayi bölgesi haline geldi, ancak trafik yoğunluğu her geçen gün büyümekte.
Ana yolun Yeşilbayır Mahallesi tarafı depolama, Ömerli Mahallesi tarafı ise sanayi alanı olarak ilan edilmiş.
Her iki tarafta verilen imar neticesinde herkes iş yerini yapmış ancak alt yapı hizmeti eksik kalmıştır.
Mevcut anayol Hadımköy Belediyesi'nin Arnavutköy belediyesine katılım arifesinde yapılmış sonrasında ise sanayi ve depolama alanlarında hiç yol yapılmamış ve bu durum ana yolun çok yoğun olmasına sebep olmaktadır.

ARA YOLLAR TIKANINCA…
Ana yolun bu kadar yoğun olmasının sebebi ara yolların açılmamasından kaynaklanmaktadır. Hadımköy içindeki bir işletmeden Ömerli’deki bir işletmeye gitmek için ana yola çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Hâlbuki ara yol açılsa ana yol hiç işgal edilmeyecektir. Ayrıca Nakkaş beldesi civarında yapılan ve Kuzey Marmara’ya bağlanan çevre yolunda Nakkaş’ın orada bir çıkış yapılsa buda Hadımköy trafiğini rahatlatır. Çünkü araçlar Kuzey Marmara’ya bağlanabilmek için yine Hadımköy içerisinden gitmek zorunda kalıyorlar.


Hadımköy içerisindeki mevcut kısıtlı ara yolların hali çok kötü durumda. Yolların bozuk olması ülke ekonomisine zarar veriyor, zira çukurlar ve bozuk yol yüzünden arıza yapan ve yedek parça ihtiyacı doğduğunda bu parçaları veya lastiklerin birçoğunu yurt dışından temin etmekteyiz. Bu parçaları dövizle ithal etmekteyiz. Ülkemizde yeterince döviz sıkıntısı varken bu durumda tuz biber olmaktadır.

 HADIMKÖY BELEDİYE OLMALI
Arnavutköy şu anda İstanbul'un en büyük yüzölçümüne sahip ilçe, bu durumunda belediyenin verdiği hizmeti etkilediğini düşünüyorum. Hadımköy’ün eskiden olduğu gibi ayrı bir belediye haline getirileceği dedikoduları var, bu durumun çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Hadımköy sanayi ve depolama bölgelerinin hak ettiği hizmeti alması umuduyla…