İYİ Parti'den İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Erdoğan ve Akşener görüşmesi üzerine kayda değer analizler sundu.

Erdoğan ile Akşener'in görüşmesi hakkında İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak'ın dikkat çeken değerlendirmeleri gündeme geldi.

Akburak, "İYİ Partililerin bu görüşmeden rahatsız olacağını düşünmüyorum. Genel Başkanımız Türkiye'ye mal olmuş bir liderdir ve bu durumdan gurur duymalıyız. Genel Başkanımız her türlü görüşmeyi yapabilir, İYİ Parti'nin hamisi sayılır. Sonuçta biz zor şartlar altında kurulduk. Türkiye iki kutuplu bir sistemin içine sıkışmıştı ve merkezde bir partiye ihtiyaç vardı. Sayın Genel Başkanımız da bunu gerçekleştirmeye çalıştı" dedi.

Trump'dan birlik çağrısı Trump'dan birlik çağrısı

"Şu anda Akşener'in devlet ya da Cumhur İttifakı içinde bir görev alacağını düşünmüyorum" diyen Akburak, "Daha yeni bir seçim atlattık. Kurucu Genel Başkanımız dinleniyor, Türkiye'yi takip ediyor, makaleler okuyor, televizyon izliyor ve görüşmeler yapıyor. Kendisine bir teklif yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Görüşmeyle ilgili bir bilgi sahibi değilim. Zamanla bu konuda bilgi edineceğim. Ancak böyle bir karar vereceğini sanmıyorum ama kesin bir şey söyleyemem" ifadelerini kullandı.

Editör: Berkay Akıncı