Bugünlerde hem AK Parti tarafında hem de CHP tarafında yoğun bir görüşme trafiği mevcut. Bu görüşmelerden en kritiği ise bugün saat 16.00'da başlaması planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yapılacak.

Tanju Özcan disiplinde Tanju Özcan disiplinde

18 YIL ARADAN SONRA CHP ZİYARETİ
Kritik denmesinin sebebi en son Deniz Baykal zamanında CHP Genel Merkezi'ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıl aradan sonra ilk defa tekrardan CHP Genel Merkezi'ne gidiyor.

Görüşmede birçok önemli konunun konuşulması bekleniyor. Özellikle anayasa değişikliği, ekonomik problemler, Sinan Ateş'in öldürülmesi, kadına şiddet, İsrail'in Filistine saldırıları konularının konuşulması bekleniyor. İçlerinden en kritik olan anayasa değişikliği ve ekonomik konular konusunun kesinlikle konuşulması bekleniyor.

İlk buluşma, 2 Mayıs tarihinde Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşmiş ve bir saat 35 dakika sürmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2006 yılında CHP Genel Merkezine gitmiş, dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’ı makamında ziyaret etmişti. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşme öncesinde PM ve MYK'yı da toprayarak gündeme ilişkin son değerlendirmeleri parti yönetimiyle yaptı.

Editör: Oğuz Bahadır