Baby Boomers'ın %76,1'i Türk kahvesi içerken, Z kuşağında bu oran %22,8'e gerilemiş durumda. Filtre kahve ve Americano, Z kuşağı için daha cazip seçenekler olarak öne çıkıyor.

Pisikoğlu, "Müşterilerimizin zevkleri zamanla evriliyor ve biz de Coffee De Madrid olarak bu değişime ayak uyduruyoruz," şeklinde açıklıyor.

Başka bir araştırmada, bin 100 kişiyle yapılan çalışmaya göre, kahveseverlerin %54,3'ü filtre kahve, %45,7'si ise Türk kahvesi tüketiyor.

Sabri Pisikoğlu, "Araştırmaya göre, Türk halkının %55,6'sı günde 1-2 bardak kahve içiyor. %29,2'si günde 3-4 bardak tüketirken, %7'si günde 5 bardaktan fazla kahve içiyor. %4,4'ü günde 6 bardak ve üzeri kahve tüketirken, %3,8'i hiç kahve içmiyor," dedi.

Marketing Türkiye'nin araştırmasına göre, Z kuşağı kahve dükkanlarını randevular, çalışma, sohbet ve sosyal medya hikayeleri paylaşma gibi aktiviteler için ideal bir ortam olarak değerlendiriyor.

Pisikoğlu, “Kahve dükkanlarımız, sadece kahve satın almak için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim için de tercih ediliyor,” diyor. Z kuşağı için kahve tüketimi, sosyal, mobil ve modern yaşam tarzlarına uyum sağlamak adına önemli bir ritüel iken, Y kuşağı için kahve, sosyal, profesyonel ve kişisel etkileşimlerin bir parçası.

Rüyada solucan görmenin anlamı nedir? Rüyada solucan görmenin anlamı nedir?

Pisikoğlu, “Kahve bizim için bir tutku ve müşterilerimizle paylaştığımız bir deneyimdir. Her kuşağın kahveyle olan ilişkisini anlamak ve onlara en iyi deneyimi sunmak bizim için çok önemlidir,” şeklinde ifade etti.

Editör: Berkay Akıncı