Kendi sanatını oluşturan ve sanata bakış açısı tereddütsüz olan dünyaca ünlü heykeltıraş ve grafik sanatçıBen Vautier intihar etti.

SANATÇI DAYANAMAYIP İNTİHAR ETTİ...
60 yıllık eşinin hayatını kaybetmesinin ardından çok fazla üzülen ve bu duruma dayanamayan sanatçı Vautier intihar etti. Eşinin ölümünden birkaç saat sonra intihar eden sanatçı 88 yaşındaydı. 

Oyuncu ve eğitmen Tamayo Perry hayatını kaybetti Oyuncu ve eğitmen Tamayo Perry hayatını kaybetti

Yaşanan bu trajik olaydan sonra ölüm haber dünya gündemine girdi. Ailesi Vautier'in ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, "Modern sanata kaygısız yaklaşımıyla tanınan babamız Ben Vautier, annemizin ölümünden birkaç saat sonra 88 yaşında hayatını kaybetti" açıklaması yapıldı.

Ben Vautier'in eşi geçtiğimiz pazartesi günü felç geçirmiş, iki gün sonra ise hayatını kaybetmişti. Sanatçının ailesi, "Onsuz yaşayamayan ve isteksiz olan Ben, birkaç saat sonra Fransa'nın güneyindeki evlerinde kendi yaşamına son verdi" açıklamasında bulundu.

İsviçre kökenli Fransız sanatçı Benjamin Vautier, Ben takma adıyla biliniyordu. Vautier çifti 1960'larda evlenmiş ve sonrasında iki çocuk sahibi olmuşlardı.

Editör: Oğuz Bahadır