Amerika'da kasım ayında yapılacak seçimlerin öncesinde sürekli karşı karşıya gelen Trump ve Biden gündeminde yeni gelişmeler yaşandı.

ABD SEÇİMLERİ ÖNCESİ TARTIŞMALAR SÜRÜYOR
Donald Trump, ABD Başkanı Joe Biden için çok yaşlı ve perişan bir halde olduğunu ve geçtiğimiz günlerde yaptıkları canlı yayın tartışmasındaki performasının yetersiz olduğunu açıkladı. Bunun üzerine resmi hesaplarından Joe Biden'in yarıştan çekilebileceğine dair bir video paylaştı.

Trump'ın, golf sahasında bir kişiyle, Biden'ın seçimlerden çekilmesi ve yerini yardımcısı Kamala Harris'in alması ihtimalini değerlendirdiği video sosyal medyada paylaşıldı. 

Donald Trump, Başkan Yardımcısı Harris'in, daha "iyi bir aday olacağını" savunmasına rağmen, "Ama o çok kötü, çok zavallı" ifadelerini kullandı. Donald Trump, Joe Biden'in geriye kalan dünya liderleriyle nasıl yarışacağını sorguladı ve bunu başaramayacağını iddia etti.

Hindistan'ın kuzeydoğusunda sel felaketi: 90 ölü Hindistan'ın kuzeydoğusunda sel felaketi: 90 ölü

Demokrat Lloyd Doggett, Biden'a yarıştan çekilme çağrısında bulunan ilk Temsilciler Meclisi Üyesi olmuştu. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Jean-Pierre, Biden'ın münazara günü soğuk algınlığı geçirdiğini, bu nedenle sesinin kısık olduğunu ve seyahatleri nedeniyle 'jet-lag'in de etkisi bulunduğunu söyledi. 

Editör: Oğuz Bahadır