Ajans 369

Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, 14 Haziran Cuma günü başladı. Genelde favorilerin kazandığı turnuvanın ilk üç gününde, Slovakya’nın favori görünen Belçika’yı, 1-0 yendiği sürprizler de yaşandı.

TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇI 18 HAZİRAN SAAT 19.00’DA

18 Haziran Salı günü saat 19.00’da, Türkiye bu büyük turnuvaya, Gürcistan ile oynayarak başlayacak.

Sosyal medya fenomenlerine detaylı operasyon Sosyal medya fenomenlerine detaylı operasyon

Maç öncesi A Millilerin Teknik Dirketörü Vincenzo Montella, Dortmund’ta oynayan, milli oyuncu Salih Özcan’ın da katıldığı bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GÜRCÜCE SORUYA İTALYANCA YANITI TRT ÇEVİREMEDİ

Toplantı öncesi, soruların Gürcüce, Türkçe ve İngilizce olarak sorulabileceği belirtildi.

Gürcüce soru soran bir kadın gazeteciye, Montella İtalyanca yanıt verdi. Ancak TRT bu karşılıklı diyaloğu çevirmediği için, izleyici hiçbir şey anlamadı.

Sorular, genellikle kadrodaki isimlerle ilgiliydi.

ÇEVİRİDE ÖNCE FERDİ İLE ZEKİ’NİN SAKAT OLDUĞU SÖYLENDİ

Antrenmanlarda verim aldığı, özverili isimlere öncelik verdiğini belirten Montella, “Tarihi başarı kriteriniz ne” sorusuna, “Önceliğimiz yarın ki maç alıp, sonrasında gruptan çıkmak” şeklinde bir yanıt verdi.

Ferdi ve Zeki ile ilgili neden yarın ki maçta oynamadığı soruları için Montella önce, oyuncuların sakatlığı nedeniyle yarın riske etmek istemediği için kadroda yer vermediğini açıkladı.

Çeviriye göre, her iki oyuncu da sakattı ve Gürcistan maçında her ikisi de oynamayacaktı.

TRT ÖNCE ÇEVİRİ YAPAMADI, SONRA YANLIŞ ÇEVİRDİ!

Toplantı sonrası yine TRT’ye konuşan Montella, sakatlıkla ilgili bir çeviri hatası olduğunu kaydederek, “Oyuncuların sakat olduğunu söylemedim. ‘Hem Zeki, hem Ferdi’yi aynı anda oynatarak riske etmeyeceğim,’ dedim. Sonuç olarak, ikisinden biri yarı oynayacak” şeklinde konuştu.

“YARIN BENİM DOĞUM GÜNÜM”

Montella, yarın doğum günü olduğunu kaydedince, TRT ekibi, röportajdan sonra pasta kesebileceklerini kaydedince, “Asla doğum gününden önce pasta kesilmez” yanıtıyla temkinli duruşunu korudu.

A MİLLİLER İLK MAÇLARINI HİÇ KAZANAMADI!

A Milliler, Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki ilk maçlarının hiç birini kazanamadı. Ve yarın oynanacak maçta, girilen risk, nedeniyle Montella’nın ağır baskı altında olacağını söyleyebiliriz.

Editör: Murat Bayar