Pixar'ın uzun zamandır beklenen filmi Ters Yüz'ün devamı Inside Out 2, 14 Haziran'da vizyona girdi ve izleyicilerden büyük beğeni topladı. Film, gişede muazzam bir başlangıç yaparak sadece ikinci haftasında bile Dune Part Two'yu geride bırakarak 2024'ün en fazla hasılat yapan filmi oldu.

900 MİLYON DOLAR HASILAT

Ters Yüz 2'nin başarısı sadece bu kadarla sınırlı değil. Son günlerde gösterdiği etkileyici performansla birlikte film, bugün itibarıyla 902 milyon dolar hasılat elde etti. Bu hafta sonu beklenen gelirle birlikte 1 milyar dolar barajını aşması muhtemel görünüyor ve ilerleyen haftalarda bu rakamın daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Bu bağlamda film için 1.5 milyar dolarlık bir başarı hedefleniyor.

Animasyon filmi Minyonlar'ın yeni filmi geliyor Animasyon filmi Minyonlar'ın yeni filmi geliyor

SON YILLARIN EN İYİ İŞİ

Inside Out 2, Pixar'ın son yıllardaki en büyük başarısı olarak öne çıkıyor. Bu başarı, hem Disney hem de Pixar için olumsuz bir trendi tersine çevirdi. Pixar, Turning Red ve Elemental gibi beğenilen filmlere imza atmış olmasına rağmen bu başarıları gişe rakamlarına yansımadı. Son dönemde çıkan Pixar yapımları genellikle hayal kırıklığı yarattı. Dolayısıyla Inside Out'un bu başarısı, stüdyonun geleceği için son derece kritik bir öneme sahip.

Editör: Berkay Akıncı