Disney ve Pixar işbirliğiyle hazırlanan animasyon filmi "Ters Yüz 2", 14 Haziran'da seyirciyle buluştu. Yazın en çok hasılat yapan filmi olma potansiyeline sahip. "Ters Yüz 2", Disney ve Pixar tarafından hazırlanan yeni animasyon filmi olarak 14 Haziran'da gösterime girdi. Yazın en yüksek gelir elde eden yapımı olabilir. 2015 yapımı "Ters Yüz"ün devamı olan "Ters Yüz 2", 150 milyon dolarlık bir açılış yaparak büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Geçen yıl 146,3 milyon dolarlık hasılatla açılış yapan "Super Mario Bros Movie" filmi vardı. "Ters Yüz" ise tüm zamanların en büyük açılışını yapan ikinci animasyon filmi olabilir veya ikinci sıraya yerleşebilir. "Ters Yüz", tüm zamanların en büyük açılışını yapan ikinci animasyon filmi olabilir veya bu konuda ikinci sıraya yerleşebilir. Geçtiğimiz yaz ve yılın en çok kazanan filmi "Barbie" olmuştu. Şimdi ise "Ters Yüz"ün, "Barbie"nin rekorunu kırabileceği düşünülüyor.

"Incredibles 2" 182 milyon dolarlık hasılatıyla birinci sırada yer alırken, "The Super Mario Bros. Movie" 146,3 milyon dolar ile ikinci sırada yer almıştı.

Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümünü ailesi andı Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümünü ailesi andı

"Dokuz yıl aradan sonra seyirciyle buluşan 'Ters Yüz 2', Riley'nin ergenliğe adım atması ve yaşadığı duygusal deneyimleri konu alıyor.

Filmin tanıtımı, 24 saat içinde 157 milyon izlenme elde ederek büyük bir rekor kırmıştı.

Editör: Berkay Akıncı