Taylor Swift, "Eras" adlı dünya turnesi kapsamında Almanya'da üç konser verecek. Gelsenkirchen kentinde hayranlarıyla buluşacak olan şarkıcıya, kent adının geçici olarak "Swiftkirchen" olarak değiştirilmesi büyük bir jest olarak yapıldı. 34 yaşındaki Swift, 17-18 ve 19 Temmuz tarihlerinde kentte konserlerini gerçekleştirecek.

MasterChef ana kadrosunda isimler belli olmaya başladı MasterChef ana kadrosunda isimler belli olmaya başladı

Taylor Swift'in hayranı Aleshanee Westhoff, "Swiftkirchen" ismini Belediye Başkanı Karin Welge'ye önerdi ve birkaç hafta önce başlatılan bir imza kampanyasıyla destekledi. Belediye Başkanı Welge, genç hayranın bu harika fikri için teşekkür ettiği bir mektup gönderdi.

"Swiftkirchen" yazan tabela, pop ikonu Taylor Swift'in pembe bir portresiyle süslendi ve şehir merkezinde prominent bir konuma yerleştirildi.

Markus Schwardtmann, önümüzdeki günlerde "Gelsenkirchen'in en çok ziyaret edilen yerlerine" birkaç tabela daha ekleyeceklerini belirtti.

TAVUK DÖNER

Taylor Swift'in hayranları, Gelsenkirchen'de bulunan devasa stadyum ve futbol takımıyla tanınan eski bir kömür madeni şehri olarak bilinen bu şehirde Swift'in konserini heyecanla bekliyorlar.

Swift, Gelsenkirchen'den sonra Amsterdam'da üç, ardından Zürih'te ise iki konser verecek.

Öte yandan, Taylor Swift'in favori yemeği olan tavuk döneri en sevdiği kebapçıda yediği ortaya çıktı. Kebapçı sahibi Ahmed Khan, Swift'in buradan sık sık sipariş verdiğini ve sevgilisi Joe Alwyn'ün ona burayı önerdiğini belirtti.

Editör: Berkay Akıncı