Bugün itibarıyla başlayan Sinan Ateş davasına katılan eşi Ayşe Ateş, duruşmaya ara verilmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

BURADA KUMPAS DÖNÜYOR, TİYATRO OYNANIYOR!
Ayşe Ateş, MHP üyelerinin, ülkü ocakları yöneticilerinin ve trollerin yaptığı kumpası izliyoruz. Bugün duruşma başladıktan sonra tutuklu sanıklarında aynı kumpası bir tiyatro oyunu sergilermişçesine yapması beni ve destekleyen dostlarımı rahatsız etti.

Ayşe Ateş, adaletsiz geçirilecek fazladan bir güne daha tahammülümüz bulunmuyor. Ayrıca 17 kişiyi kapsayan soruşturma bir an önce detaylandırılmalı ve gereken ceza misliyle verilmelidir. Adalet yolunu bulmalı ve bu suikastin içerisinde kimler bulunduysa hepsi ceza almalı.

Ayrıca Ayşe Ateş, resmi X hesabından detaylı açıklamalarda bulundu. Ayşe Ateş, "Günlerdir MHP MYK üyeleri, Ülkü Ocakları yöneticileri, kiralık kalemler ve trol hesaplar tarafından ortaya sürülen ve dosyadaki delillerle uyuşmayan iddialar ve bugün de duruşma salonunda tutuklular tarafından bu iddialarla bire bir örtüşen ifadelerle topyekûn sergilenen kumpas tiyatrosu… Anlaşılan o ki bu siyasi cinayetin kökleri düşündüğümüzden daha derinde.

Berrak suyu bulandırmak, zaman kazanmak, mağduriyet devşirmek istediklerini biliyorduk. Ama ne gizlemeye çalıştıklarını, kimi, kimleri korumak için çabaladıklarını henüz tam olarak bilmiyoruz.

Bu yüzden yargının önüne set çekilmemesi, 17 kişi hakkında yürütülen soruşturmanın bir an önce derinleştirilip tamamlanması ve bu siyasi cinayetin kime, nereye kadar uzanıyorsa uzanması tek temennimizdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Zirvesi süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Zirvesi süreci

Sincan’dayız. Adil bir yargılama neticesinde bütün gerçekleri öğreneceğimize inanıyor, adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Adaletsiz geçirecek bir güne daha tahammülümüz olmadığını da tekraren ifade ediyoruz" açıklamalarında bulundu.

Editör: Oğuz Bahadır