Sinan Ateş davasında beşinci celse bugün sabah başladı. Davanın beşinci gününde tanık ifadeleri tamamlandı. Davada bulunan 22 sanıktan 10'u için tahliye kararı verildi.

SİNAN ATEŞ DAVASINDA ARA KARAR VERİLDİ!
Beşinci gündeki oturuma sanıklar, taraf avukatları, müşteki Ayşe Ateş, Sinan Ateş’in ablası ve CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal katıldı. Devam eden duruşmada ara karar verildi. Eksik bilgi ve belgelerin savcılıktan istenmesine karar verilirken MHP'li Serdar Öktem'in HTS kaydı alınması talebi ise reddedildi.

Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı

Tolgahan Demirbaş'ın Olcay Kılavuz'un evinde gözaltına alınmasının dosyaya girmesi talebi reddedildi. Adli rapor ve keşiflerin artması yönünde talep de reddedildi.

Mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Açıklamaya göre, Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar, Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy, Alper Atay tahliye edildi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal resmi X hesabından duruşmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Tanal, "Sessizce duruşmanın başlamasını beklerken dünkü itirazlarımı, tartışma olarak yansıtan Mahkeme Başkanı, 'Mahmut Tanal’ın duruşmaya alınmaması' şeklinde karar aldı. Meselenin farklı yerlere çekilmemesi için duruşma salonundan çıktım" dedi.

Tanal, "Adil yargılamanın takibi için duruşmalara geliyoruz. Maksadımız hakikatin araştırılması, maddi gerçeğin ortaya çıkması ve adaletin yerini bulmasıdır" ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş davasının yeni celsesi ise 19 Temmuz 2024 tarihine ertelendi.

Editör: Oğuz Bahadır