İstanbul'un kuzeyinde yer alan Şile ilçesinde yüzmeye giden toplamda 37 kişilik kalabalıktan 4'ü boğulma tehlikesi geçirdi. 

İKİ KİŞİ BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ
Boğulma tehlikesi geçiren 4 kişiden 2'si arkadaşları tarafından kurtarıldı. Ancak diğer 2 kişi ise boğularak hayatını kaybetti. Bugün sabah saatlerinde Şile'de meydana gelen boğulma olayında 37 kişilik kalabalık bir grup, Sultangazi'den otobüsle birlikte Şile'ye geldiler.

Çeşme'de orman yangını çıktı: 3 ölü Çeşme'de orman yangını çıktı: 3 ölü

Normalde sahilde cankurtaranların bulunduğu bölgede çok erken saat olduğu için kimse bulunmuyordu. Erken saatte giren kalabalık gruptan 4 kişi boğulma tehlikesi yaşadı. Cankurtaranların o saatte görevde olmadığı sahilde boğulma tehlikesi geçirenlerden 2'si arkadaşları tarafından denizden çıkarıldı. Diğer 2 kişi ise o kadar şanslı olmadığı için boğularak hayatını kaybetti.

Bölgeye acil ihbar üzerine sahil güvenlik, Jandarma ve İtfaiye ekiplerine bağlı su altı arama kurtarma ekipleri çağırıldı. Hayatını kaybeden 2 kişinin kimlikleri tespit edildi. 36 yaşındaki Mohammad Alkanavi'nin cesedi denizden çıkarılırken, Enes Kabbani kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bir cankurtaran yetkilisi ise açıklamalarda bulundu, "Cankurtaran olmadığı bölgelerde denize girildiği zaman bu gibi sonuçlarla maalesef karşılaşılıyor. Deniz erken saatlerde daha da tehlikeli oluyor. Denize girdikleri bölge çok fazla dalgalanmanın olduğu bir bölgeydi" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır