Uşak'ta iki gündür devam eden orman yangını Uşak'ta iki gündür devam eden orman yangını

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklamaya göre, Türkiye'nin kuzeydoğusu ve Doğu Akdeniz bölgesinin iç kesimleri dışında bütün bölgeler sıcaktan kavruluyor. 

SICAKLIKLAR BİR SÜRE DAHA DEVAM EDECEK
Kuzeydoğu ve Doğu Akdeniz bölgesinde ise havalar parçalı bulutlu ve zaman zaman yağmurun etkili olduğu aktarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise hava sıcaklıkları konusunda uyarılarda bulundu. 

Meteoroloji, bayram tatili ve sonrasında ülke genelinde sıcak havaların devam edeceğini aktardı. Kronik hastalığı olan ve belli bir yaşın üzerinde olan vatandaşların sıcaklara dikkat etmesi gerektiğide söylendi.

Amerika, Hindistan ve Meksika gibi ülkelerde aşırı sıcaktan hayatını kaybeden insanların olduğu biliniyor. Uzmanlar tansiyon, kalp, şeker ve bunun gibi tehlike arz edebilecek hastalığı olan insanların fazlasıyla dikkatli olmasını ve sıcak çarpmasından kaçınılması gerektiğini her zaman hatırlatıyorlar.

Hava durumunun Meteoroloji tarafından mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Bölgelere göre ortalama sıcaklıklar 30 ila 40 derece arasında değişiklik gösterecek.

Editör: Oğuz Bahadır