DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ilk kez konuştuğu Seçil Erzan olayı hakkında, ünlü futbolcular da dahil olmak üzere birçok kişiyi "yüksek getiri vaadi" ile dolandırdığı iddiasıyla suçlanan eski DenizBank Florya Şube Müdürü hakkında açıklamalarda bulundu. Ateş, olaydan sonra bankadaki denetimleri artırdıklarını ve sonraki dönemde ortaya çıkabilecek benzer vakaları tespit ettiklerini belirtti.

Hakan Ateş, Hamburg'da gazetecilerle buluştu.

Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı

BİRÇOK MAĞDUR VAR

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Seçil Erzan olayı hakkında ilk kez konuşan Hakan Ateş, Erzan’a banka sorgusu sırasında “Doğruyu söylemek seni kurtaracak tek şey. Pek çok insan mağdur durumda” dediğini aktardı. Ateş ayrıca, “Bankacılıkla ilgisi olmayan, bankada kaydı bulunmayan ve tüm işlemleri şube dışında gerçekleşen bir durumu tespit etmek kolay değil” şeklinde konuştu.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ilk kez konuştuğu Seçil Erzan olayıyla ilgili, ünlü futbolcular da dahil olmak üzere birçok kişiyi "yüksek getiri vaadi" ile dolandırdığı iddiasıyla suçlanan eski DenizBank Florya Şube Müdürü hakkında açıklamalarda bulundu. Ateş, bu olayın ardından bankadaki denetimleri sıkılaştırdıklarını ve gelecekte benzer vakaları önceden tespit ettiklerini ifade etti.

ÖNCEDEN TESPİT

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, dünya genelinde hiçbir şube müdürünün elden para alamayacağını ve böyle bir yetkisinin olmadığını vurguladı. Son olaydan sonra bankada denetimlerin sıkılaştığını belirten Ateş, bu sayede gelecekte ortaya çıkabilecek vakaları önceden tespit ettiklerini söyledi.

Önder Çelik'in Türkiye gazetesindeki haberine göre, zimmet suçu ile dolandırıcılık arasındaki ayrıma dikkat çeken Ateş şunları dile getirdi:

"Bankacılıkta böyle bir uygulama çok risklidir. Bir banka işlemi, sadece bankaya yatırılan para ile başlar. Eğer oradan çalınmışsa bu zimmet suçudur. Ancak bankaya hiç para girmemişse bu başka bir suçtur; dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık veya evrakta sahteciliktir."

Editör: Berkay Akıncı