Ajans 369

İstanbul, Sarıyer'in gecekondu semti Baltalimanı'nda çıkan yangına su kesintisi nedeniyle vatandaş da müdahale edemiyince, yangın büyüdü.

Gecekondu semtlerinde bambaşka hayatlar yaşanıyor. Bu tarz semtlerde çöp konteynerlerini göremiyorsunuz. Halk hafta üç kez sabah 08'de köşe başlarına çöp poşetlerini bırakır. Kedilerin didiklediği çöplerle burada buyaşı hastalık riski normal semtlerden üç kat fazladır.

"FSM'DE KESTİK, BALTALİMANI'NDA DA MI KESİLMİŞ, KAYITLARIMIZDA GÖRÜNMÜYOR"

Akıllarına geldikçe kesilen elektrik ve su hizmetleriyle ilgili, çoğu kez, belediyenin bile haberi olmaz.

"Aa biz sadece FSM'de kesmiştik, Baltalımanı'nda mı kesilmiş. Vah vah..."

Gecekondu semtlerinin su kesintisi kayıtlarda görünmeyince, vatandaşa önceden kesinti bilgisi de verilmez, burada...

Hatta, bölgeye hizmet veren, EL2 kodlu İETT otobüsü bile saatlerce gelmeyebilir.  ring mantığıyla servis veren İETT otobüsü hizmeti aksatınca, vatandaşın, 4 km'lik metroya yolculuğu dolmuşlara kalır. Denetlenmeyen dolmuşlar da standart fiyat da yoktur, denetim de... 

30 YILDIR BALTALİMANI BÖYLE, DÜZELMEZ DE...

Naci Görür, dün geceki Van depremi hakkında konuştu Naci Görür, dün geceki Van depremi hakkında konuştu

Tüm bunlar, bölgenin 30 yıllık rutini...

Vatandaş, AK Parti döneminde de böyleydi, bundan sonra da düzelmez, görüşüne sahip...

YANGIN HALEN KONTROL ALTINA ALINAMADI
Baltalimanı Mahallesi bu tarz olumsuzlukları 3 gündür yaşıyor. Bölgede dün geceden beri su ve elektrik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. Bölge sakinleri yangını söndürmek için su bulamadı. Bu yüzden havanın çok sıcak olması ve alevlerin söndürülememesinden dolayı yangın gecekondu binasının yanındaki evlere de sıçrayarak büyüdü. Ve itfaye araçlarıın müdahalesi ile söndürüldüğünde, bir ev tamamen kullanılamaz hale gelmişti.  Bölgeden şu anlık herhangi bir ölüm veya yaralanma haberi gelmedi. 

Gecekondu semtlerinde tapu yerine, zilliyetlik hakkı ve tapu tahsis belgesi ile ikamet eden vatandaş, yanan ya da yıkılan evinin yerine, yenisini yapamıyor.

Editör: Oğuz Bahadır