Dün akşam saatlerinde oynanan Türkiye-İtalya hazırlık maçının 38'inci dakikasında sakatlanan Ozan Kabak'ın ciddi şekilde sakatlandığı ortaya çıktı. 

CİDDİ SAKATLIK GEÇİRDİ
Ozan Kabak'ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi. Hal böyle olunca turnuvada devam edemeyeceği anlaşıldı. Bu yüzden milli futbolcu EURO 2024 kadrosundan çıkartıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kabak'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. TFF'nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: "Dün akşam oynanan İtalya - Türkiye özel maçı esnasında yaşadığı sakatlığın ardından sedyeyle oyundan çıkan, daha sonra da hastaneye götürülen millî futbolcumuz Ozan Kabak'ın muayene ve tetkikleri tamamlandı.

Lugano-Fenerbahçe maçının detayları belli oldu Lugano-Fenerbahçe maçının detayları belli oldu

Yapılan kontroller sonucunda, Ozan'ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi ve 24 yaşındaki defans oyuncumuz, sakatlığının ciddiyeti sebebiyle A Millî Takımımızın EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldı. aşamış olduğu talihsiz sakatlık nedeniyle Ozan Kabak'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde sahalara yeniden dönmesini diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Yaşanan bu talihsiz olayla birlikte Türkiye A Milli Takımı'ndan sakatlık nedeniyle çıkartılan 3. isim oldu. Öncesinde ise Enes Ünal ve Çağlar Söyüncü'de sakatlıkları nedeniyle kadro dışı bırakılmıştı.

Editör: Oğuz Bahadır