Hindistan'ın Tamil Nadu adlı eyaletinde sahte içki içen en az 31 kişi hayatını kaybetti. 50'nin üzerinde sahte içki tüketenler ise hastanelerde tedavi altına alındı.

ENGEL OLAMAYAN GÖREVLİLERE CEZA
Bölgede yaşayan insanların tükettiği sahte içkiden sorumlu olduğu düşünülen 50 yaşlarında bir adam gözaltına alındı. 10 görevli ise görevinden uzaklaştırma aldı. Ölenlerin ve etkilenerek hastanelere kaldırılan yaralıların ortak belirtisi olan karın ağrısı, kusma ve ishal şikayetleri, sahte içki tükettikten sonra meydana geldi.

Bu şikayetlerle bölge hastanelerine en az 100 kişinin başvurduğu öğrenildi. Hindistan'ın güneyinde bulunan Tamil Nadu eyaletine bağlı ilçede gümrük idari işler yöneticisi ve polis amiri de dahil olmak üzere en az 10 yetkili olayla bağlantılı olarak eyalet hükümeti tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Donald Trump'a suikast girişimi Donald Trump'a suikast girişimi

Tamil Nadu Eyalet Başbakanı M.K. Stalin, resmi X hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Stalin, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek bu durumu engelleyemeyen yetkililer hakkında da işlem başlatıldığını söyledi. Bunun üzerine polis, 49 yaşındaki Govindaraj isimli bir şüpheliyi sahte içkiyi sattığı iddiasıyla gözaltına aldı. Metil alkolle hazırlanmış olan 200 litreye yakın içkiye de el konuldu.

Editör: Oğuz Bahadır