Rus güçleri, Ukrayna'nın başkenti Kiev başta olmak üzere birçok Ukrayna kentine bombasaldırılarda bulundu.

SİVİLLERE YÖNELİK BÜYÜK BİR SALDIRI...
Yapılan saldırıların gerçek olduğunu Ukraynalı yetkililer onayladı. Bugün sabah gerçekleştirilen bu saldırılar sonucunda en az 29 Ukrayna vatandaşı hayatını kaybetti. 

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya güçlerinin 40'ı aşkın füze fırlattığını, farklı şehirlere yönelik bu saldırılarda altyapıya, işyeri ve konutlara zarar verdiğini ileri sürdü. Kiev şehrinde bulunan Ukraynalı yetkililer, şehre yönelik saldırılarda en az 10 kişinin öldüğünü ve en az 35 kişinin yaralandığını açıkladı.

Kiev'in başka bir bölgesinde gerçekleştirilen saldırılarda ise 4 kişi hayatını kaybetti. 3 kişi ise yaralandı. Zelensky'nin memleketi olan Kryviy Rih şehrine yapılan saldırılarda ise 10 kişi öldü, 31 kişi yaralandı. Ayrıca Donetsk bölgesinde bir fabrikaya denk gelen füze sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti. 

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Rus güçlerinin Okhmatdyt Çocuk Hastanesi’ni vurduğunu doğruladı. Zelensky konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Zelensky, "Kiev'deki Okhmatdyt Çocuk Hastanesi sadece Ukrayna'nın değil Avrupa'nın da en önemli hastanelerinden biri. Hastane binlerce çocuğu kurtardı ve sağlığına kavuşturdu. Şimdi bir Rus saldırısında hasar gördü, insanlar enkaz altında, yaralı ve ölülerin kesin sayısı şu anda bilinmiyor" dedi.

İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti! İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti!

Zelensky, "Rusya'nın hem insanlığa hem de çocuklara karşı işlediği suçlar cezasız kalmamalı. Dünya yaşanan bu korkunç olaylara sessiz kalmamalı. Rusya'nın ne olduğunu ve nasıl suçlu olduğunu herkes görmeli" ifadelerini kullandı.

Ukraynalı yetkililer, saldırıların devam ettiğini ve ölüm sayısının artmasından endişe ettiklerini belirtti.

Editör: Oğuz Bahadır