Pakistan'ın özellikle güney kesimlerinde sıcaklıkların çok fazla artmasıyla birlikte ölümler artmaya başladı. Özellikle 60 yaş üstü insanları etkileyen aşırı sıcaklar nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti.

AŞIRI SICAKLAR PAKİSTAN'DA DA CAN ALIYOR!
Her geçen gün ölümlerin arttığı Pakistan'da, Karaçi şehrindeki morglara günde ortalama 40 kişinin götürüldüğü bildirildi. Geçtiğimiz haftadan bugüne kadar toplamda 568 kişi sıcak çarpması sebebiyle hayatını kaybetti. 

Endonezya'daki toprak kaymasında ölü sayısı 23'e yükseldi Endonezya'daki toprak kaymasında ölü sayısı 23'e yükseldi

Hissedilen sıcaklık, bölgede aşırı nemle birlikte 50 derecelere gelmiş durumda. Özellikle kronik hastalığı olan ve belli bir yaşı geçmiş insanların sıcak çarpması sebebiyle hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Karaçi bölgesindeki sivil hastanesinde çalışan uzman bir doktor konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Doktor,  "Hastaneye gelenlerin çoğu 60'lı veya 70'li yaşlarındaydı, ancak 45'lerinde olanlar ve hatta 20'li yaşlarında bir çift de vardı. Gelenlerin çoğu sıcak güneşin altında çalışmak zorunda olanlardı. Bu sıcaklarda bol bol su içmelerini ve hafif ve oldukça ince kıyafetler giymelerini söyledik" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır