CHP Genel Merkezi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş bir araya geldi.

ÖZEL VE ATEŞ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ
Gerçekleştirilen görüşme yaklaşık yarım saat kadar sürdü. Görüşmenin ardından konuşan Ayşe Ateş, destekleri için Özel’e teşekkür etti.

TikTok'a AB şoku TikTok'a AB şoku

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için bir yıla yakın süredir uğraştığını dile getirdi. Ardından İletişim Bakanlığınca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ayşe Ateş'in bir araya geleceği bildirildi.

Ayşe Ateş, “Sinan’ın dost bildikleri düşman, düşman bildikleri de dost oldu” dedi. 

Ateş, “Sinan hayattayken Özgür Bey hakkında da, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da zaman zaman ağır söylemleri oldu. Bunu bilmelerine rağmen gerçekten bize çok sahip çıktılar. Tüm CHP ailesine çok teşekkür ediyorum. Sinan’ın dost bildikleri düşman, düşman bildikleri de dost oldu. Biz de bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik” ifadelerini kullandı.

Ayşe Ateş, "Cumhurbaşkanı'nın özel kalem müdürü Hasan Doğan 10 gün önce beni aradı. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşebileceğini söyledi. Ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından sonra kendisine randevu verilmediğini" ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bunların sırtını sıvazlamayın, bunları korumayın" şeklinde üstü kapalı bir çağrıda bulunmuştu. Ateş, "Sanırım bu sebeple çağrılmadım ve görüşme iptal edildi. Normalde geçen hafta içi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecektik. Bahçeli'nin çağrısı Cumhurbaşkanı tarafından bir karşılık buldu herhalde" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır