Oyuncu Murat Soydan asıl adıyla Rüçhan Tercan 84 yaşında hayatını kaybetti. Soydan'ın ailesi, sevenleri ve dostları son yolculuğunda onu yalnız bırakmadı.

Kariyerini mahvetmekten kurtaran Hollywood oyuncuları Kariyerini mahvetmekten kurtaran Hollywood oyuncuları

TECRÜBELİ SANATÇIYI SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Oyuncu Murat Soydan'ın cenazesi, Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Cami'nde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defnedildi. Eşi Uğurgül Soydan, "Acımız tarif edilemez, çok harika bir insandı. Asil bir beyefendiydi ve 43 yıllık eşimdi. Çocuklarımın babasını kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Çok büyük bir kayıp. Ailemiz başta olmak üzere, Türk milletinin başı sağ olsun" dedi.

Murat Soydan'ın kızı Mehveş Soydan da duygularını kameralara paylaştı. Mehveş Soydan, "Bütün Türkiye'nin başı sağ olsun. Gurur duyuyorum onun kızı olduğum için. Mekanı cennet olsun. Babamın ismini her zaman yaşatacağız" diyerek ifade etti. 

Sinema dünyasından Birol Güven, "Çok değerli eserlerde oynadı. Kendisi çok değerli bir kişiydi. Ülkemizin film, dizi ve tiyatro oyuncularını bir bir kaybetmemiz bizleri çok üzüyor. Hepimiz onlardan çok şey öğrendik. Başımız sağolsun" diyerek sözünü tamamladı.

Oyuncu Nuri Alço ise Yeşilçam'ın arka arkaya kayıplar verdiğini, Murat Soydan'ın da Türkiye sinemasına çok büyük emeği geçen, çok güzel filmlerde oynayan, kalbi güzel bir insan olduğunu söyledi.

Nuri Alço, Murat Soydan ile 50 yıllık dostluklarının olduğunu ifade  etti. Birçok filmde beraber oynadıklarını açıkladı.

Editör: Oğuz Bahadır