Netflix kullanıldığı tüm ülkeler için haftalık en çok izlenen film ve dizilerin hangileri olduğunu yayınlıyor. Netflix Türkiye'de geçtiğimiz hafta izlenme sürelerine göre en çok izlenen filmler belli oldu.

Netflix Türkiye'de izleyicilerin en çok izlediği 10 filmin 4 tanesi Türk yapımı filmlerden oluşuyor. Dram ve komedi ağırlıklı olan Türk fimlerinin yanı sıra, en çok izlenen diğer 6 yabancı filmin konusu ise gerilim, aksiyon ve macera filmlerinden oluşuyor. Süre olarak en çok izlenen filmler Top 10 listesi olarak yayımlanıyor. 10-16 Haziran 2024 haftasında Netflix Türkiye'de en çok izlenen filmler ise şu şekilde paylaşıldı:

1. Paris'in Altında: Yaslı bir bilim insanı, Seine Nehri'ndeki devasa köpek balığının Paris'i kana bulayıp uluslararası bir facia yaratmasını önlemek için trajik geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

2. Mutluyuz: Evliliğinde sorun yaşayan Ferhat, eşi Aslı'yı çift terapisi yapılan bir otele götürür. Burada düzenlenen oyunlarda diğer çiftlerle rekabete giren ikili, kendi dertlerini unutur.

3. Kendi Yolumda: Adana'ya giden Gökhan Özoğuz, burada gittiği tamircide çırak olan Ömer Ali ile tanışır. Ömer Ali de müzik sevdasıyla yanıp tutuşan ve besteler yapan biridir. Yaptığı çalışmayı Gökhan Özoğuz'a gösterir ve ondan bu işin peşini bırakmaması gerektiği öğüdünü alır.

4. Dört Kardeş: Öz anneleriymişçesine değer verdikleri manevi anneleri öldürülen dört erkek kardeş yıllar sonra yeniden bir araya gelirler. Mercer kardeşler, her türlü fedakarlıkla birbirinden zıt bu dört zor adamı büyüten anneleri için intikam yemini ederler. Katilin izini sürerken de aralarına hiç kimseyi almamaya kararlıdırlar.

5. Düşmanı Korurken: Matt Weston, Cape Town kentinde, düzenli ama sıradan bir hayatı olan genç bir CIA ajanıdır. 1 seneyi aşkındır görevli olduğu merkezde dört duvar arasına kısılmış biçimde, saha tecrübesi edinemeden zaman geçirmektedir. Kendini kanıtlayacağı bir görevi dört gözle beklerken, karşısında on yıldır kaçak olan eski CIA ajanı Tobin Frost'u bulur.

Cinnet filminin Wendy'si Shelley Duvall hayatını kaybetti Cinnet filminin Wendy'si Shelley Duvall hayatını kaybetti

6. Gülümse: Bir terapi sırasında yaşadığı rahatsız edici olay sonrası korkunç bir gülümsemeye sahip, amansız bir şeytani varlıkla karşı karşıya kalan psikiyatristin hayatı altüst olur.

7. Sağ Salim 3: Ölü ya da Diri: Yeni bir çift, onları tanıştıran muhtarı defnetmek için yola çıkar. Ancak kadından intikam almak isteyenler peşlerine düşünce kendilerini komik bir maceranın ortasında bulurlar.

8. Atlas: Yapay zekâya hiç güvenmeyen zeki bir terörle mücadele analisti (Jennifer Lopez) kaçak bir robotu yakalama görevinde iş sarpa sarınca umudunu yapay zekâya bağlamak zorunda kalır.

9. Çelik Yumruklar: Dövüşçülüğü bırakıp organizatör olan bir boksör, ayrı yaşadığı oğluyla tekrar bir araya gelir ve eski nesil bir robotu Dünya Robot Boksu Şampiyonasında yarışacak hâle getirirler.

10. Sen Büyümeye Bak: Bir trajedinin ardından tekrar bir araya gelen baba ile oğul hem yeni başlangıçlarla boğuşur hem de sevilen bir anne ve eşin bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışır.

Editör: Oğuz Bahadır