TBMM Adalet Komisyonu'nda 9. Yargı Paketi kabul edildi! TBMM Adalet Komisyonu'nda 9. Yargı Paketi kabul edildi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) yaptığı açıklamaya göre, Muğla'nın Marmaris ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 12.11'de gerçekleşen depremin derinliği 6.89 kilometre olarak ölçüldü.

BÖLGEDE OLUMSUZ BİR DURUM BULUNMUYOR
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, "Marmaris'te gerçekleşen 4,4 büyüklüğündeki depremde bölgeden herhangi bir olumsuz durum bildirilmemiştir" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ise depremin 4,4 büyüklüğünde olduğunu, depremin derinliğinin 31,4 kilometrede gerçekleştiğini ve saat 12.11'de gerçekleştiğini paylaştı.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmaris'te gerçekleşen depremle ilgili bazı notlar paylaştı. Ersoy, "Buralar 30 yıl çalıştığım yerler. Bu depremin merkez üssünün olduğu yerin yakınında faylar var ama büyük depremler oluşturacak faylar değil. Verilen derinlikler çok önemli.

20-25 km derinliği geçen depremler Datça'nın depremi olmayabilir. Turistik mevsim, insanlar korkmuş olabilir. Merkez üssünün yakınında fay var ancak altında yok. Bu büyüklükteki depremler normal" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır