Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey batı, kuzey ve iç kesimlerinde parçalı bulutlu, sağanak yağışlı ve fırtınalı bir hava bekliyor.

YAĞIŞ VE RÜZGAR ETKİLİ OLABİLİR
Batı Karadeniz, Marmara'nın doğusu, Doğu Karadeniz ve iç kesimlerde yer yer sağanak yağış ve rüzgarlı bir havanın yaşanması bekleniyor. Batı'da ise genel olarak sıcak hava etkisi devam edecek ancak iç kesimlerinde yer yer parçalı bulut veya gök gürültülü yağış bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Yağışların, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı bekleniyor.

İç kesimlerde ve kuzeyde hava sıcaklıkları 3 ila 5 derece azalacak. Kalan diğer tüm bölgelerde sıcaklıkların aynı olması bekleniyor. Kuzey ve batıda hafif ve orta kuvvette rüzgarların etkili olması bekleniyor.

Ortalama sıcaklıklar ise bölge bölge şu şekilde olacak. Marmara bölgesi 28 derece, Ege bölgesi 33 derece, Akdeniz bölgesi 35 derece, İç Anadolu bölgesi 28 derece, Karadeniz bölgesi 28 derece, Doğu Anadolu bölgesi 29 derece ve Güneydoğu Anadolu bölgesi 38 derece ortalama sıcaklıkta olacak.

Editör: Oğuz Bahadır