Hava sıcaklıkları özellikle ülkenin batısı ve iç kesimlerinde oldukça sıcak. Ortalamanın 4-6 derece üzerinde olan hava durumunda bugünden itibaren düşüş yaşanacak.

Baraj doluluk oranlarında düşüşe devam Baraj doluluk oranlarında düşüşe devam

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu yayınladı. Tahminlere göre, Ordu, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Bayburt, Bartın, Ardahan,Artvin, Çankırı, Çorum, Erzurum, Giresun, Kars, Kastamonu ve Karabük için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Marmara bölgesinde ise hava nemli ancak yer yer kuvvetli rüzgarlar esiyor. İç Anadolu bölgesinde yer yer sağanak geçişleri görülüyor. Ege bölgesinde rüzgar oldukça sert esiyor. Akdeniz bölgesinde çok kısa süreli yaz yağmurları etkin olabilir. Karadeniz bölgesinde sağanak yağmurlar devam edecek. Doğu Anadolu bölgesinde iç ve en doğudaki bölgeler sağanak yağış almaya devam edecek. Güneydoğu Anadolu bölgesi ise oldukça kuru sıcaklarla devam edecek.

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre ise, öğle saatlerinden sonra İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiği belirtildi.

Editör: Oğuz Bahadır