Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)'nin yaptığı değerlendirmelere göre, Türkiye'nin doğusu sağanak yağış ve parçalı bulutlu havaya teslim olacak. 

DOĞU'DA YAĞMUR ÜLKE GENELİNDE KAVURUCU SICAK
Artvin'den Hakkari'ye kadar olan en doğu bölümlerini içine kapsayan şehirlerde parçalı bulutlu hava ve sağanak yağış etkili olacak. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Kuzeyden hafif ve orta kuvvette ve yağış beklenen doğuda yağış esnasında orta kuvvette rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara bölgesinin ortalama sıcaklığı 36 derece olacak. Ege bölgesinin ortalama sıcaklığı 38 derece olacak. Akdeniz bölgesinin ortalama sıcaklığı 34 derece olacak. İç Anadolu bölgesinin ortalama sıcaklığı 33 derece olacak. Karadeniz bölgesinin ortalama sıcaklığı 33 derece olacak. Doğu Anadolu bölgesinin ortalama sıcaklığı 26 derece olacak. Güneydoğu Anadolu bölgesinin ise ortalama sıcaklığı 35 derece olacak.

Uzmanlar aşırı sıcaklar için yaşlıları, çocukları ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşları uyardı. Uzmanlar, özellikle güneşin en riskli olduğu 11.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkmanın tehlikeli olacağını ve bol bol su tüketilmesi gerektiğini aktardı.

Editör: Oğuz Bahadır