Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Temmuz Pazartesi günü, iş dünyasına yönelik düzenlemeleri içeren vergi taslağını tanıtmak amacıyla reel sektörün önde gelen temsilcileriyle buluşacak.

AA'nın haberine göre, "Yeni vergi taslağı vatandaşları doğrudan ilgilendiren maddeler içermiyor, taslak daha çok üreticiler, sanayiciler ve ihracatçılara yönelik düzenlemeler barındırıyor.

ÖNERİ ALACAK

Bu nedenle, Şimşek taslağın ayrıntılarını reel sektörün önde gelen kuruluşlarıyla paylaşacak ve iş dünyasından bu yeni düzenlemeler hakkında görüş ve öneriler alacak" şeklinde belirtildi.

Altın fiyatlarında güncel durum nedir? Altın fiyatlarında güncel durum nedir?

Pakette yer alan çok uluslu şirketlere yönelik asgari kurumlar vergisi, doğrudan vergilerin payını artırmak amacıyla yerel asgari kurumlar vergisi ve asgari gelir vergisi gibi uygulamalar hakkında ayrıntılar, reel sektör temsilcilerine açıklanacak.

Şimşek'in iş dünyası temsilcileriyle buluşması pazartesi günü Hazine ve Maliye Bakanlığında basına kapalı olarak gerçekleştirilecek.

BAŞKANLAR YER ALACAK

Toplantıya TOBB, TİM, MÜSİAD, DEİK, ASKON, TÜRKONFED, TÜRMOB, TÜSİAD ve YASED gibi kuruluşların başkanları ve yöneticileri katılacak.

Bakanlık tarafından hazırlanan vergi taslağı, iş dünyasının görüşleri alındıktan sonra hükümetin ve partinin ilgili organlarına sunulacak.

Editör: Berkay Akıncı