Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nda, sportif başarıların değil skandalların öne çıktığı Mehmet Büyükekşi'nin dönemi, Avrupa Şampiyonası'nın ardından sona eriyor. Yerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın olan ve Rize kökenli Servet Yardımcı'nın atanması bekleniyor.

Lugano-Fenerbahçe maçının detayları belli oldu Lugano-Fenerbahçe maçının detayları belli oldu

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Türkiye ve İtalya'nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ortak ev sahipliği başvurusuyla ilgili değerlendirmesinde şunları dile getirmişti: "Büyük turnuvalara ev sahipliği yapmak kolay değil. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği çok değerli. Futbola büyük bir tutkuyla bağlı bir Cumhurbaşkanımız var. Türk sporuna her zaman büyük destek veriyor. Bu tür organizasyonlar için siyasi destek önemli. Cumhurbaşkanımızın futbol alanındaki benzersiz katkıları, Türkiye için büyük bir avantaj."

SUUDİ ARABİSTAN KRİZİ: Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçını Suudi Arabistan'da oynatma önerisi, Büyükekşi'ye büyük tepkilere yol açmıştı. Maç öncesinde Atatürk posterleri ve tişörtleri yasağı, takımların sahaya çıkmamasına neden olmuş ve olaylar Büyükekşi'ye mal edilmişti.

HALİL UMUT MELER'E YUMRUKLU SALDIRI: Sezon başından beri hakemler üzerinde artan baskılar, Mehmet Büyükekşi'nin atamalarıyla daha da dikkat çekmişti. FIFA Hakemi Halil Umut Meler, Ankaragücü maçında Başkan Faruk Koca tarafından yumruklu saldırıya uğramış, bu olay uluslararası medyada geniş yankı uyandırmıştı.

Editör: Berkay Akıncı