Ortadoğu'nun en karışık yerlerinden biri olan Lübnan'da, iddialar üzerine IŞİD'in militanlarının Amerikan Büyükelçiliği'ne saldırdığı bildirildi. 

SALDIRIYI IŞİD YAPMIŞ OLABİLİR
Lübnan ordusu saldırının ardından resmi X hesabından açıklamalarda bulundu. Açıklamada, "ABD Büyükelçiliği'ne ateş açan saldırganlardan birinin Suriyeli olduğu ve saldırganın Lübnan ordusu tarafından vurularak yaralandığı ve tedavi amaçlı hastaneye nakledildiği" ifade edildi.

Hindistan'ın kuzeydoğusunda sel felaketi: 90 ölü Hindistan'ın kuzeydoğusunda sel felaketi: 90 ölü

Ayrıca açıklamayla birlikte yayınlanan görüntülerde IŞİD örgütüyle bağlantısı olduğu düşünülen saldırganın üzerinde Arapça 'İslam Devleti' yazan ve İngilizce 'I' ve 'S' harflerinin yer aldığı siyah bir yelek giydiğini gösteren fotoğraflar yayınladı. Saldırıların bir süre daha devam ettikten sonra bittiği bildirildi.

Bölgede bulunan bir güvenlik görevlisinin görgü tanıklığına göre saldırı dört kişi tarafından gerçekleştirildi. Saldırganlardan birisi öldürüldü, bir diğeri kaçtı, üçüncü kişi ise yaralanarak ordu tarafından gözaltına alındı. ABD Büyükelçiliği ise gerçekleştirilen saldırıda kimsenin ölmediği ve yaralanmadığını açıkladı.

Editör: Oğuz Bahadır