Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Rusya'nın başkenti Moskova'da, Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya'da yaşayan Müslümanlar, Kurban Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladı.

BİR TARAFTA BÜYÜK COŞKU BİR TARAFTA HÜZÜN
Dünyada yüz binlerce Müslüman, bayram namazını kılmak için sabah saatlerinde camilere akın etti.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Osmanlı mirası Gazi Hüsrev Bey Camisi, bayram namazını kılmak için gelen yüzlerce Müslüman'a ev sahipliği yaptı. Tarihi camide bayram namazını Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic kıldırdı.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Cal ilçesinde vatandaşlar, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) İlahiyat Fakültesi Abdülkerim Satuk Buğra Han Uygulama Camisi'ne akın etti.

Biden'dan büyük gaf Biden'dan büyük gaf

Etiyopya'da binlerce Müslüman, bayram namazı için başkent Addis Ababa'daki meydanlarda ve stadyumda birlikte saf tuttu.

Hollanda, İsveç, Gürcistan, Avusturya, İsviçre, Almanya, Orta Afrika, Güney Afrika, Etiyopya ve sayılamayacak kadar birçok ülkede bayram namazının ardından büyük bir heyecanla bayram kutlandı.

Özellikle son 8 aydır saldırılara uğrayan Filistin vatandaşları unutulmadı. Her fırsatta akıllara getirilen ve masum insanların katledildiği bir zamanda bayram sevinci bir anda hüzüne dönüşebiliyor. Özellikle Asya ülkelerinin bazılarında Doğu Türkistan katliamları da dile getirildi. Bayramda verilmek istenen mesaj genel olarak zulüm gören masumlar için neler yapılabileceği konusunda bilgilendirme oldu.

Editör: Oğuz Bahadır