Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankalara Kurban Bayramı sonrası yürürlüğe girecek yeni düzenlemelerle ilgili bir uyarı gönderdi. Bu yeni düzenlemelere göre, kart limitleri olması gerekenden yüksek olan müşterilerin limitleri, aylık gelirlerinin 4 ila 8 katı seviyesine düşürülecek.

Yeni bir içki grubuna daha zam yapıldı Yeni bir içki grubuna daha zam yapıldı

Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden Prof. Dr. Şenol Babuşçu, BDDK'nın bu yeni düzenlemeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Babuşçu, "BDDK, bankalara yeni uyarılar gönderdi. Kurban Bayramı sonrasında hayata geçirilecek düzenlemeler kapsamında, kart limiti gereğinden fazla olan müşterilerin limitlerinin, aylık gelirlerinin 4 ila 8 katına çekileceği açıklandı." ifadelerini kullandı.

KURBAN BAYRAMI SONRASI YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

BDDK'nın yaptığı açıklamaya göre, yeni düzenlemeler Kurban Bayramı'nın ardından yürürlüğe girecek. Bu süreçte bankaların, müşterilerinin kart limitlerini inceleyerek gerekli düzenlemeleri yapmaları gerekecek. Müşterilere ise, kart limitlerinin azaltılması durumunda yaşanabilecek olası etkiler hakkında bilgilendirme yapılacak.

Editör: Berkay Akıncı