İYİ Parti içindeki gerginlik devam ediyor. Koray Aydın'ın, partisinin 5. olağanüstü kurultayında genel başkan adayı olarak 472 delegenin oyunu almasıyla, Aydın'a yakın isimler, istifa etmesi durumunda siyasi kariyerine bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını vurguluyor.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre, Aydın, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından Akşener'i görüşmenin detayları hakkında açıklama yapmaya çağırmıştı.

Kendisine yakın isimler, Aydın’ın istifa etmesi durumunda, “siyasi yaşamına bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını” dile getiriyor.

CHP, Tanju Özcan hakkında açıklama yaptı CHP, Tanju Özcan hakkında açıklama yaptı

Koray Aydın'ın yakın çevresi, istifa etmesi halinde siyasi kariyerine bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını ifade ediyor.

Koray Aydın'ın İYİ Parti'den istifa etmesinin büyük yankı uyandıracağı ve onunla birlikte hareket eden ekibinde de bölünmeler yaşanabileceği öne sürülüyor. Aydın'ın daha önce teşkilat işleri başkanı olarak görev yapması, istifasının partide başka istifaları tetikleyebileceği şeklinde değerlendiriliyor. Partinin zaten ivme kaybetmiş durumda olduğu ve Aydın'ın istifasıyla birlikte daha da zor bir sürece girebileceği belirtiliyor.

Editör: Berkay Akıncı