15 Temmuz Şehitler Köprüsü dün akşam saatlerinde çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri köprüyü her iki yönde araç girişine kapattı.

KÖPRÜYÜ KAPATAN ŞAHIS YAKALANDI
İki yönlü kapanan köprü trafiğinin ardından, köprü girişlerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Köprüde çok sayıda polis ekibi bulunuyordu. Araçların köprüye girişine izin verilmedi.

Binlerce üniversite öğrencisinin kaydı iptal edilecek Binlerce üniversite öğrencisinin kaydı iptal edilecek

Şüpheli şahış aracını köprünün üzerine park etti ve otomobilinin üzerine SMA yazdığı fark edildi. İstanbul Valiliği, köprüde bireysel bir eylem olduğunu, emniyetin tedbir amaçlı olarak köprü trafiğini durdurduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R.C.Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

Eylemci polis ekipleri tarafından ikna edildi ve gösterisine son verildi. İşlemlerin ardından şüpheli şahıs sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Polis ekipleri köprü trafiğini tekrardan açtı ve araçlar yollarına devam etti. SMA yazılı otomobil ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Editör: Oğuz Bahadır