Kayseri'de askeri bir uçak bilinmeyen bir nedenden ötürü düştü. Düşen uçak herhangi bir canlıya zarar vermeden veya bir binaya çarpmadan düşüş yaşadı. Yaşanan kazanın ardından 2 askeri eğitim pilotu şehit oldu.

BİLİNMEYEN BİR SEBEPTEN DÜŞTÜ
Uçak Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir eğitim uçağıydı. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, yaşanan kazayla ilgili resmi X hesabından açıklamalarda bulundu. 
Yapılan açıklama şu şekilde:

"Kayseri’deki 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim/test için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağımız henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Kayseri Valiliği'nden de bir açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklama: "04.06.2024 Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür.  Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır.  Kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da 2 şehit pilot için mesaj yayınladı. Yerlikaya: "Kayseri’deki 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait eğitim uçağımız kaza kırıma uğramış, kazada 2 pilotumuz şehit olmuştur🇹🇷 Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Kahraman Ordumuza ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum Şehitlerimizin makamı âli olsun" dedi.

Editör: Oğuz Bahadır