Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağlık problemleri sebebiyle istifa ettiğini ve bu kararını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiğini duyurdu.

ÖZHASEKİ'NİN SOSYAL MEDYADAN İSTİFA YAZISI

  • "Sevgili milletimiz, yıllar önce, 1994 yılında Kayseri halkının yoğun talebi üzerine belediye başkanlığı görevine başladım. Türkiye'nin zor zamanlarında bu görevi üstlenmek büyük bir sorumluluktu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrimizin her köşesine hizmet etmekten ve iz bırakmaktan büyük bir gurur duydum.
  • Sonraki yıllarda farklı alanlarda ülke hizmetinde bulunmak kaderimiz oldu. Önce Kayseri Milletvekili olarak, ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak ve nihayetinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak Türkiye'ye hizmet ettim. Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte çalışmak bizim için her zaman büyük bir onur olmuştur."

"GÖREVİ BIRAKMAK İSTEDİĞİMİ CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ ETTİM"

Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi. 

Özgür Özel'den zam tepkisi Özgür Özel'den zam tepkisi

Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. 

 Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum."

Editör: Berkay Akıncı