Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiği haberleriyle gündeme gelen 'kabine değişikliği' iddialarında yeni bir gelişme yaşandı.

TGRT Ankara Haber Koordinatörü Ahmet Sözcan'ın aldığı bilgilere göre, kabine değişikliğinin bu gece gerçekleşmesi mümkün.

CHP, o yasanın iptali için başvurdu CHP, o yasanın iptali için başvurdu

İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, yarın yapılacak kabine toplantısında bu gece görevden alınacak bakanların yerine yeni isimler yer alacak.

Sözcan, "Herkes cuma gecesini beklemişti, ama beklenen değişiklik gerçekleşmedi. Şimdi size ne zaman olacağını söyleyeyim; o gece bu gece... Eğer haber kaynaklarımın verdiği bilgi doğruysa ve son anda bir değişiklik olmazsa, kabine değişikliği bu gece yapılacak. Resmi Gazete'nin yayın saatine göre saatlerimizi ayarlayabiliriz. Peki neden bugün? Çünkü yarın Kabine toplantısı var... Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Kabine'yi topluyor; bana gelen bilgiye göre, bu gece kaç bakan gidecekse, yarın yerlerine gelen bakanlar Kabine toplantısında yer alacak. Son anda bir değişiklik olmazsa, bu gece değişiklik olacağına dair güçlü sinyaller aldım" dedi.

Editör: Berkay Akıncı